michalak
Pamiętacie jeszcze Wakacje? Zakładam, że coraz słabiej. Zaczęła się naukowa jazda bez trzymanki! Taki już człowieczy los. Jednak zanim zmusi Was on do sięgnięcia po pierwszą w tym roku szkolnym lekturę, być może zechcecie oddać się jeszcze przez chwilę beztroskiej swawoli i przeczytać coś zupełnie i tylko dla siebie! Pamiętajcie, że zakupiliśmy wiele fantastycznych i topowych nowości, które są dostępne w naszej szkolnej bibliotece. Nie pozwólcie książkom leżeć bezczynnie...
Propozycja na wrzesień: Katarzyna Michalak "Spełnienia marzeń!"

1. O czym jest książka?
Osiemnastoletnia Klaudia rozpoczyna nowe życie. W małym, niewyremontowanym domku na warszawskiej Białołęce, bez grosza przy duszy, za to z wielkim marzeniem i jeszcze większym sekretem. Choć jest młoda, już wiele w życiu wycierpiała… Dziewczyna jednak ma nadzieję, że uda się jej nie tylko uciec się przed demonami z przeszłości, ale też samodzielnie stanąć na nogi i odnaleźć spokój. A może o wiele więcej?...

Gdy postanawia odpowiedzieć na lokalne ogłoszenie o pracy, która ma polegać na opiece nad niewidomym mężczyzną, nie spodziewa się, że właśnie w tym momencie rozpoczyna się zupełnie inny rozdział jej życia. Kamil jest bystry, przystojny, krnąbrny i także doświadczony przez los. Między tymi młodymi ludźmi zaczyna się rodzić uczucie, choć nie wszyscy są z tego zadowoleni, a i przeszłość zaczyna upominać się o Klaudię...

Czy uda im się spełnić swoje marzenia, na przekór wszystkim przeszkodom? Dowiecie się w trakcie lektury.

2. Opinie czytelników o ksiażce:
"Wzruszająca, zaskakująca opowieść, od której jak zwykle nie będzie można się oderwać, aż do samego końca!"

"Książka aż kipi od emocji. Jest nimi naładowana do granic możliwości. Zawiera w sobie wyjątkową historię o miłości dwojga młodych ludzi, którzy stojąc u progu dorosłego życia zostali już potężnie poturbowani i zranieni."
"Fani Katarzyny Michalak nie poczują się tym tytułem zawiedzeni, a ci, którzy jeszcze nie znają pióra tej pisarki mogą śmiało sięgnąć po książkę i dać się porwać tej opowieści."

"Książki Pani Kasi zachwycają mnie. Karmią moją duszę. Dostarczając wzruszeń poruszają do głębi. Tak też było i w przypadku tej książki.Muszę zaznaczyć,że piszę te słowa chwilę po zakończeniu jej lektury i targają mną tak wielkie emocje,ze trudno mi jest wyrazić słowami to,co czuję. Zresztą czegokolwiek nie napiszę i tak będzie to zbyt marne,by w pełni oddać wyjątkowość tej książki."
"To powieść, która pomogła mi zrozumieć jak wiele, w naszym życiu może zmienić drugi człowiek."

3. Kilka słów o autorce:
Właściwie - Katarzyna Lesiecka (ur. 1969 w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, specjalizuje się w literaturze obyczajowej. Zadebiutowała w 2008 powieścią obyczajową "Poczekajka". W konkursie „Najlepsza książka na wiosnę 2013”, organizowanym przez portal granice.pl, jej książka, Sklepik z Niespodzianką. Lidka, otrzymała tytuł Najlepszej książki na wiosnę w głosowaniu internautów. Ta sama książka została również „Najlepszą książką roku 2013” w kategorii „Książka pełna emocji”. W raporcie TNS „Stan czytelnictwa w Polsce w 2015 roku” przygotowanym przez Pracownię Badań Czytelnictwa Biblioteki Narodowej w Warszawie Katarzyna Michalak zajęła pierwsze miejsce wśród pisarzy, których książki w 2015 roku były najczęściej czytane przez badanych z grupy czytelników intensywnych.
Agata MARZEC

Publish modules to the "offcanvs" position.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ