Image

Odszedł Jan Redloch

Panie Profesorze!

Uczył Pan w naszym Ekonomiku matematyki przez tak wiele lat.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że odtąd nie będzie Pana z nami...

I choć od dawna odpoczywał Pan na zasłużonej emeryturze, to spotykaliśmy się  w progach szkoły, w której wychowywał Pan kolejne pokolenia słupskich ekonomistów.

Wszak zawsze wykładał Pan tę nieznaną i... wydawać by się mogło tak niemożliwą  do poznania, majestatyczną królową nauk. A słowa płynęły tak roztropnie, tak celnie tłumaczyły magiczne twierdzenia Talesa czy Pitagorasa, zawiłe logarytmy i przedziwne całki.

„W życiu wszystko wynika z czegoś ...”- wypowiadał Pan bardzo zrównoważone, godne humanisty sądy, każąc przy tablicy, choć rąk brakowało,  pokazać skąd, co i jak się wzięło...

A przy tym był  tak skromny, jak tylko skromnym  być może prawdziwie mądry człowiek.

Po cichu, pieszczotliwie nazywaliśmy Pana Jasiem, aby zburzyć ową  przepaść między naszą  niewiedzą i  po mistrzowsku, lekko i dowcipnie, ze swadą i prostotą odkrywaną magią liczb.

I mimo że z czasem poświęcił się Pan pracy naukowej w słupskiej /dzisiejszej/ Akademii Pomorskiej, zaszczepił w nas umiłowanie do wiedzy, logicznego, systematycznego  myślenia,  zasługując na uznanie i szacunek.

Panie Profesorze!

Był Pan znakomitym nauczycielem, oddanym matematyce, uhonorowanym Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a przede wszystkim  wspaniałym, skromnym  człowiekiem...

Dziękujemy...

 

Pogrzeb profesora JANA REDLOCHA odbędzie się 20 lutego 2021, w Słupsku, o godz. 13.20.

Wystawienie zwłok o godz. 12.50, w kaplicy na Starym Cmentarzu.

Msza święta odprawiona zostanie w  Kościele Serca Jezusowego, w tymże dniu, o godzinie 7.30