IV A zachowała pełną powagę...

Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku klasa IV A pod opieką pani Agaty Marzec miała okazję uczestniczyć w niecodziennym, kameralnym koncercie, który był częścią 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej. Młodzież wysłuchała brawurowo wykonanych utworów Paderewskiego, Chopina i Szymanowskiego w wykonaniu prof. Andrzeja Tatarskiego.
 Andrzej Tatarski to znany pianista i pedagog, urodzony 10 listopada 1944 w Więcborku.
W 1968 ukończył z wyróżnieniem studia pianistyczne w klasie Olgi Ilwickiej-Dąbrowskiej w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. W latach 1969-70, jako stypendysta Rządu Francuskiego, umiejętności pianistyczne doskonalił pod kierunkiem Vlado Perlemutera w Paryżu.
Od lat prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy (we Francji, Włoszech, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, krajach byłego Związku Radzieckiego, Austrii, Belgii, Słowenii, Szwajcarii), jak również w Turcji, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei Południowej, na Jamajce i Kubie).
 Grane utwory poprzedzone były anegdotami z życia największych polskich kompozytorów, których muzyka towarzyszyła Polakom w trudnych lub przełomowych okresach dziejowych, dodając im woli walki, nadziei na przetrwanie i wywalczenie szeroko pojmowanej wolności. Spotkanie muzyczne przygotowano w ramach projektu MEN „Godność, wolność, niepodległość”.
 Uczniowie klasy IV A chwaleni byli za godną postawę i świadomy odbiór zaprezentowanych utworów muzyki klasycznej, której piękno dopiero odkrywają. Z kolei pani Agata Marzec została poproszona o odczytanie dawnych wspomnień pana profesora z wcześniejszych koncertów granych dla słupskiej publiczności. Młodzież gromkimi brawami podziękowała zasłużonym gościom-weteranom lokalnych instytucji kultury, którzy zaszczycili MBP swoją obecnością.

 Agata MARZEC