Zapraszamy na Piknik Edukacyjny „Polska to MY”!

Wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli zapraszamy do udziału w niecodziennej imprezie edukacyjno-rozrywkowej, która odbędzie się 28 września w godzinach: od 9.00 do 15.00 na terenie „Ekonomika”. Będzie to Piknik „Polska to MY” skierowany nie tylko do społeczności naszej szkoły, ale także do dzieci oraz młodzież uczących się w innych placówkach w mieście. Z naszego zaproszenia skorzystają między innymi: dzieci z miejskich przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele lokalnych władz oraz Słupskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Jako gospodarze pikniku zaproponujemy im wiele atrakcji i twórczych stanowisk do wspólnej zabawy, jednocześnie liczymy na aktywne wsparcie z Waszej strony. Podejmijmy naszych gości uprzejmie i poświęćmy im swoją uwagę!
 Przedszkolaki skorzystają z naszej oferty w godzinach 9.00 – 11.00, a zaproponujemy im między innymi następujące aktywności: indywidualne lub grupowe występy patriotyczne (piosenka, taniec, wiersz, inne), zabawy np. malowanie kredą po chodniku symboli Polski Walczącej, symboli narodowych, zabawy sportowe, malowanie twarzy w biało-czerwone barwy, zdrowy poczęstunek.
 Od godz.11.00 do 13.00 będziemy gościć grupy ze szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, którym zaoferujemy między innymi: konkurs „Polska droga do wolności”, możliwość indywidualnej lub zespołowej prezentacji patriotycznych pieśni, tańców lub innych form artystycznego wyrazu miłości do ojczyzny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, warsztaty robienia kotylionów, malowanie symboli narodowych na naczyniach ceramicznych, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz kombatantów.
 Grupy ze szkół ponadgimnazjalnych odwiedzą nas w godzinach: 13.00 do 15.00. Zaoferujemy im między innymi możliwość: zatańczenia poloneza wraz z młodzieżą „Ekonomika”, wspólnego malowania flagi Polski (mural), uczestniczenia w dyskusjach i skorzystania z porady prawnej specjalistów, włączenia się w zbiórkę pieniędzy na rzecz kombatantów, wspólnego odśpiewania „STO LAT” dla Niepodległej.
W trakcie całego pikniku prowadzona będzie sprzedaż ciast, grochówki i kiełbasek z grilla, a także zbiórka pieniędzy do puszek. Cały dochód za sprzedaży oraz środki finansowe ze zbiórki zostaną przekazane na rzecz Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej. Mamy nadzieję, że przyłączycie się do zbiórki.
Do zobaczenia podczas pikniku!
Agata MARZEC