Gimnazjaliści uczyli się zawodów od kolegów z „Ekonomika”

W poniedziałek i wtorek „Ekonomik” gościł fantastycznych młodych uczniów z Gimnazjum nr 5 oraz Gimnazjum nr 6, dla których zorganizowany został Festiwal Zawodów. Idea, która przyświecała nauczycielom przedmiotów zawodowych to przekonanie gości, że w świecie ekonomii, handlu i cyfrowej grafiki może dziać się bardzo wiele ciekawych rzeczy, a lekcje  z tych przedmiotów nie muszą być nudne. Przekonywali o tym również sami uczniowie-gospodarze, opiekując się podzielonymi na grupy gimnazjalistami. Wprowadzali ich do sal, w których czekali już nauczyciele wraz ze swoimi niecodziennymi pomysłami. Gimnazjaliści poznawali między innymi działanie wybranych programów komputerowych, wzięli udział w sesji fotograficznej, zobaczyli, jak działa Drukarka 3D, rozpoznawali prawdziwość środka płatniczego, odkrywali zasady obsługi programów finansowo–księgowych, tajniki branży ekonomiczno–administracyjnej. Gimnazjaliści dowiedzieli się, na czym polega praca magazyniera-logistyka. 

W międzyczasie pani Agata Marzec rozmawiała z każdą z grup na temat tego, jak ważne jest właściwe przygotowanie się do podjęcia decyzji o wyborze szkoły oraz przybliżała specyfikę zawodów takich jak: technik grafik komputerowy, technik handlowiec, technik ekonomista, sprzedawca i magazynier-logistyk.

Festiwal Zawodów okazał się wyjątkowym wydarzeniem. W radosnej atmosferze i przyjaznym otoczeniu uczniowie gimnazjum przekonali się, że nauka w szkole jest przyjemna i wcale nie taka oczywista, a kierunki kształcenia kryją w sobie ogromny potencjał - mogą inspirować do zaawansowanego myślenia oraz stanowić początek wspaniałej kariery zawodowej.

Organizatorkami i koordynatorkami przedsięwzięcia były szkolne pedagożki: pani Katarzyna Byczkowska i Marżolena Malinowska.

Naszym dzielnym Gimnazjalistom dziękujemy za otwartą postawę, wytrwałość i żywe zainteresowanie zaproponowanymi przez nas zadaniami. Wierzymy, że uczestnictwo w naszym festiwalu będzie Wam pomocne w podjęciu decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

Uczniom i nauczycielom ZSEiT serdecznie dziękujemy za przygotowanie tak atrakcyjnych stanowisk.