Wyjazd do Warszawy

„Być w szkole o 5 rano? Po co? Kto? Dlaczego? Bez sensu! Nigdy w życiu!” - takie słowa można było usłyszeć od tych, którym zaproponowano wyprawę do stolicy. A jednak stało się! My - uczniowie klas trzecich i czwartych - w liczbie około czterdziestu osób, dnia 12 października o 5 nad ranem czekaliśmy na autokar, którym w ramach projektu i w nagrodę za dobre oceny z przedmiotów zawodowych mieliśmy jechać wraz z panią profesor Katarzyną Rydzewską oraz panią profesor Teresą Sawicką do Warszawy. Tak więc wszyscy, z poduszką i kocykiem pod pachą, wsiedliśmy do autokaru.
Byliśmy zaspani, ale szczęśliwi i podekscytowani, jednakże zmęczenie wzięło górę i jeden po drugim zaczęliśmy powoli odpływać do krainy snów. Większość z nas przebudziła się dopiero w Warszawie, gdzie udaliśmy się najpierw na obiad, a stamtąd do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych. Tam dowiedzieliśmy się, jakie są rodzaje papierów wartościowych, gdzie się je wykorzystuje, a także na jakich zasadach można w giełdzie uczestniczyć. Okazało się, że w budynku ukryto wiele elementów strzegących bezpieczeństwa giełdy. 
Następnie małymi grupkami ruszyliśmy w głąb Warszawy. Zwiedzaliśmy różne jej zakamarki, uliczki i chociaż przeszliśmy sporo, stanowilo to zaledwie ułamek tego, co można było zwiedzić i obejrzeć w Warszawie. Jak się później okazało, niejeden z nas musiał skorzystać z Google mapy, aby dotrzeć na miejsce zbiórki. 
Następnego dnia, zaraz po śniadaniu, wyruszyliśmy do ogrodów. Było tam przepięknie i chociaż pogoda nie rozspieszczała nas, to nie obyło się bez sesji fotograficznej. 
Następnym obiektem, który odwiedziliśmy, było Centrum Pieniądza, w którym każdy z nas miał zaszczyt trzymać w dłoni sztabkę prawdziwego, najczystszego złota. Pan przewodnik opowiadał nam historię pieniądza, a także o tym, co zrobić i gdzie się udać w przypadku zniszczenia pieniądza. 
Na końcu, chociaż już bardzo zmęczeni, z bolącymi nogami, wygrzebaliśmy resztkę sił, aby udać się do Centrum Nauki Kopernik. Było tam tyle obiektów, że 4 godziny, które spędziliśmy na ich eksplorowaniu, okazały się niewystarczające. 
Oczywiście, w drodze powrotnej, po takich wrażeniach, spaliśmy jak zabici!