Kwietniowe MUST-READ, czyli Agata M. i Mariola J. polecają!

"Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata" - w razie gdyby w tym rok było więcej zimy w kwietniowe popołudnia, Wasze szkolne bibliotekarki proponują lekturę, która z pewnością rozgrzeje niejednego czytelnika. Książka Jojo Moyes pt. "Kiedy odszedłeś" skierowana jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Została nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura obyczajowa, romans. O czym jest?

"Nie myśl o mnie za często./Po prostu żyj dobrze./Po prostu żyj./Will./"
Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić. A jednak "Kiedy odszedłeś" to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień. Miłośnicy pisarstwa Jojo Moyes odnajdą w tej książce to, co najbardziej cenią w jej twórczości: ujmujący humor, autentyzm i zapadających w serce bohaterów. A ci, którzy jeszcze nie znają tej autorki, mogą być pewni, że po lekturze "Kiedy odszedłeś" popędzą do księgarń, by jak najszybciej nadrobić zaległości.
Czytelnicy książki byli nią zachwyceni:
"Sięgając po "Zanim się pojawiłeś" nastawiałam się na oklepane romansidło, więc przy drugiej części przezornie spodziewałam się wszystkiego, na szczęście moje obawy nie sprawdziły się. To prawdziwa książka o człowieku."
"Czasami pojawia się uśmiech na twarzy. Momentami ogarnia zaduma. Dzięki Lou czytam dalej. Sprawdzam czy dotrzymuje słowa. Czy korzysta z Życia. Jest postacią, którą polubiłam."
"Ta książka może być prawdziwym pokrzepieniem dla osób,które zmagają się ze stratą kogoś bliskiego.Pomoże im przejść przez trudny etap żalu,rozłąki i tęsknoty."
"Książka pokazuje jak człowiek radzi sobie z żałobą, jak ciężko wyjść na prostą, gdy wydaje nam się, że jesteśmy pozostawieni sami sobie. Ale z miłością rodziny i przyjaciół jesteśmy w stanie odbudować swoje życie i sprawić, że jest dobre i na powrót szczęśliwe."
Nie chcemy zdradzać Wam szczegółów fabuły, dlatego, po prostu, zapraszamy do nas po książkę.
Agata MARZEC
Mariola JÓŹWIAK