Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniach 06-09 kwietnia 2017 roku odbyła się Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. Słupscy pielgrzymi wyruszyli już o godz. 23.00 z placu przed Ratuszem. O godzinie 6.30 byliśmy w Częstochowie. Po śniadaniu udaliśmy się do sali o. Kordeckiego aby zawiązać wspólnotę z pozostałymi maturzystami diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Ze Słupska wyjechało mnóstwo maturzystów, z którymi witaliśmy się w Częstochowie między innymi z I LO, Mechanika, V LO i oczywiście My - Ekonomik. Pielgrzymka odbyła się pod opieką ks. Łukasza Bikuna, ks. Krzysztofa Karwasza, p. Elżbiety Urban i p. Elżbiety Bucy-Mularczyk. Na miejscu, po zawiązaniu wspólnoty młodzież obu grup wysłuchała konferencji pt. „"Życie = idźcie + głoście" ”- Szymona Hołowni – autora wielu ciekawych książek. Następnie maturzyści, na Jasnogórskich Wałach uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. O 11:30 rozpoczęła się Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk. Podczas wspólnej Eucharystii uczniowie powierzyli Matce Boskiej Częstochowskiej swoje prośby, prosząc m.in. o pomyślnie zdaną maturę.
Po błogosławieństwie młodzież udała się do autokaru, którym pojechaliśmy do Krakowa. Wieczorem zwiedziliśmy miasto a rankiem, po śniadaniu dopełniliśmy tego zwiedzania o Łagiewniki. Około południa udaliśmy się do Oświęcimia. Tam w zadumie i ciszy zwiedziliśmy Obóz Koncentracyjny Auschwitz-Birkenau oraz obóz w Brzezince. Na maturzystach duże wrażenie wywarła wizyta w obozie koncentracyjnym. W naturalny sposób panowały powaga i cisza, gdzie klimat tamtego miejsca sam podpowiada jak należy zwiedzać tak charakterystyczne muzeum.
Podsumowując, można powiedzieć, że pielgrzymka była fantastyczna, przebiegała w atmosferze skupienia, ale i radości, a nocleg w wbrew obawom (35 osobowe pokoje) był bardzo uroczy.

Polecamy przyszłorocznym maturzystom.