Image

Zdrowie ponad wszystko!

7 kwietnia na całym globie obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia, w rocznicę założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – 7 kwietnia 1948 roku. Każdego roku WHO wybiera jeden kluczowy problem dotyczący zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi, a którego skutki odczuwalne są w skali całego świata, zachęcając do wspólnego działania ludzi w różnym wieku i z różnych społeczności. Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2021r. jest Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”. Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 . Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu  do leczenia, a przede  wszystkim rolę personelu medycznego w czasie pandemii.

Jednak działania zmierzające do powyższego celu każdy z nas może podejmować w swoim otoczeniu, poprzez promocję zdrowego stylu życia, zachęcanie do badań profilaktycznych i dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. W tym trudnym okresie pandemii powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. W Światowy Dzień Zdrowia, 7 kwietnia 2021 r., WHO zaprasza do udziału w nowej kampanii na rzecz budowania sprawiedliwszego i zdrowszego świata. 

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu wielu chorób jest promocja zdrowia, dlatego nasz "Ekonomik" tradycyjnie przyłącza się do akcji, co zaznaczy oficjalnie 19 kwietnia! Szkolne Pedagożki wraz z Panią Pielęgniarką zadbają o to, żebyście byli świadomi tego, jak pielęgnować najcenniejszą wartość w Waszym życiu - zdrowie. Wszyscy jednakowo zasługują na dostęp do usług zdrowotnych, ale nie zapominajmy, że sami również mamy obowiązek zadbać o zdrowie własne i naszych najbliższych.

Jeśli potrzebujecie naszego wsparcia w zakresie poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego - dajcie nam znać! Jesteśmy w szkole dla Was!