Medale lekkoatletów

Na Stadionie 650-Lecia w Słupsku odbyły się zawody w lekkiej atletyce  w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Znakomicie  zaprezentowała się Joanna Sienkiewicz z klasy I A, która zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy w rzucie oszczepem z bardzo dobrym wynikiem 35,75 m,  drugi w skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 140 cm.  Bardzo dobrze spisała się również w biegu na 400 m Nikola Winiarczyk z klasy I A zdobywając medal brązowy z wynikiem 1:10,66 min.  Drugi brązowy medal Nikola zdobyła wraz z koleżankami w sztafecie  4 x 400 m biegnąc na pierwszej zmianie. Na drugiej zmianie pobiegła Anna Drab, na trzeciej Karolina Baran ( obie z klasy I BG ). Na ostatniej zmianie finiszowała Maja Pędzich z klasy II C. Wynik sztafety to 5:16,20 min. Wśród chłopców srebrny medal zdobył Mateusz Vu Cao z  klasy III AZ w rzucie oszczepem z wynikiem 49,84 m. Sztafeta 4 x 100 m biegnąca w składzie Nikodem Książek (3AZ), Wojciech Kiełb ( II C), Aleksander Bartczak (II A ) oraz Julian Gardzielewski ( I BG ) zdobyła brązowy medal uzyskując czas 48,32 sek. W klasyfikacji  szkół dziewczęta zajęły II miejsce. Chłopcy zostali sklasyfikowani na miejscu siódmym.

Na zdjęciu: Joanna Sienkiewicz ( I A )