You are currently viewing W słupskim Ekonomiku rozpoczął się Międzyszkolny Festiwal Nauki E(x)plory

W słupskim Ekonomiku rozpoczął się Międzyszkolny Festiwal Nauki E(x)plory

  • Post category:Wiadomości

Do Słupska ponownie zawitał Międzynarodowy Festiwal Nauki E(x)plory. Impreza jest szansą dla młodzieży do wzięcia udziału w rywalizacji naukowej na najwyższym poziomie. Już drugi rok z rzędu gospodarzem Festiwalu jest Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku. Impreza potrwa do 10 listopada w siedzibie ZSE. Dziać się będzie dużo – nie zabraknie wykładów, pokazów, debat, konkursów dedykowanych młodzieży.
– Festiwal został zorganizowany przy współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii. W ramach wydarzenia będą odbywały się konkursy najlepszych projektów naukowych przygotowanych przez młodzież naszych szkół. Jest nagroda finansowa. Będą temu towarzyszyć wykłady, warsztaty. Zachęcamy do uczestnictwa – mówi Renata Draszanowska, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku.
W poniedziałek w Ekonomiku nastąpiło oficjalne otwarcie Festiwalu. Wykład inauguracyjny „Kreatywność a droga do sukcesu” wygłosiła dr Maria Aleksandrovic z Akademii Pomorskiej. Poza tym odbył się wykład pt. „Nowoczesne zabawki” mgr inż. Wojciecha Sokołowskiego, wykład o historii telekomunikacji” dr inż. Katarzyny Jagodzińskiej z Politechniki Koszalińskiej.
Ponadto odbyły się: debata poprowadzona przez Agatę Marzec – „Nauczyciel i uczeń w przestrzeni twórczych działań” oraz warsztaty „Działalność biznesowa w wirtualnym świecie”, które przygotowały dr Anna Rychły–Lipińska i dr Sylwia Kosznik–Biernacka z Akademii Pomorskiej.
Festiwal oficjalnie otworzyło wystąpienie Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej – Prezydentki Miasta Słupska. Koordynatorką Festiwalu jest Barbara Miedziewska – nauczycielka języka niemieckiego w ZSE.