You are currently viewing Sto lat, Ekonomik niech żyje….

Sto lat, Ekonomik niech żyje….

  • Post category:Wiadomości

Dzisiaj obchodzimy 76. urodziny naszego “Ekonomika”!! Mieliśmy wielkie plany, ale przejście na naukę zdalną pokrzyżowało je nam. Zatem spotykamy się z Wami tutaj, w przestrzeni wirtualnej, mając nadzieję, że w Waszych sercach znajdzie się miejsce na ciepłe myśli i dobre życzenia. Podzielcie się nimi w komentarzach pod postem na profilu szkoły na facebooku! Czy jest coś, co chcielibyście “powiedzieć” dzisiaj swojej szkole? W końcu teraz to Wy zapisujecie kolejną kartę w jej historii…

A TAK O SZKOLE MÓWI PANI DYREKTOR – RENATA DRASZANOWSKA: “Placówka funkcjonowała w różnych punktach miasta: przy ulicy Łukasiewicza, Niedziałkowskiego, ponownie Łukasiewicza, Partyzantów i wreszcie – przy ulicy Sobieskiego. Mieściła się zawsze w starych i zniszczonych budynkach, ale to nie przeszkodziło jej stać się jedną z najlepszych szkół w regionie. Jej właściwym fundamentem byli oddani ludzie, którzy nie szczędzili serc w procesie kształcenia i wychowania młodzieży.

Szkoła to nie tylko instytucja, to przede wszystkim miejsce spotkań młodych pokoleń z wiedzą, często niezbędną w dalszym życiu absolwenta. Według opinii byłych uczniów szkoły, nie da się zapomnieć lat spędzonych w słupskim „Ekonomiku”.

Życie w murach szkoły było niezwykle intensywne i bogate w doświadczenia. Lata tłuste przeplatały się z chudymi, a zmieniające się systemy polityczne miały różne wizje edukacji. Szkole nie raz brakowało środków finansowych niezbędnych do zapewnienia jej trwania, ale nigdy nie zabrakło wspaniałych ludzi z nieprzeciętnym zapałem do pracy. To dzięki nim przetrwaliśmy wszelkie burze…”.