You are currently viewing Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

  • Post category:Wiadomości

21 czerwca grupa uczniów z “Ekonomika” wraz z pedagożką Panią Marżoleną Malinowską oraz Panią Krystyną Wójcik wzięła udział w organizacji obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który odbył się na Bulwarach. Tego dnia, dzięki wspólnemu zaangażowaniu różnych lokalnych instytucji, panowała w sercu Słupska wyjątkowa energia radosnych i uśmiechniętych dzieci, młodzieży oraz dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną, jak również wszystkich osób, które postanowiły ten dzień spędzić wspólnie z wyjątkowymi rówieśnikami. Strefy: relaksacyjna, edukacyjna, rękodzielnicza i edukacyjna tłumnie odwiedzane przez uczestników imprezy oraz przypadkowych przechodniów, stanowiły atrakcję obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Dzień Godności ma na celu łamanie barier i stereotypów panujących w opinii publicznej na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie. Dzięki świętowaniu tego dnia osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą zaprezentować swoje możliwości i umiejętności.
To też wyjątkowa okazja, aby pokazać, że każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym. Bariery i ograniczenia, które utrudniają osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami swobodne funkcjonowanie, nie są wynikiem niepełnosprawności, lecz wyzwaniem do ciągłej zmiany otaczającej nas rzeczywistości.
Organizatorem Dnia Godności było słupskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Uczniom i Nauczycielom z całego serca dziękujemy za pomoc i uśmiech!

Na zdjęciu: Uczniowie “Ekonomika” pomagają w organizacji imprezy