You are currently viewing Czytnik e-booków i odtwarzacz audiobooków po raz pierwszy w szkolnej bibliotece!

Czytnik e-booków i odtwarzacz audiobooków po raz pierwszy w szkolnej bibliotece!

  • Post category:Wiadomości

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice,
dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z programu: „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 -2025” Priorytet 3 po raz pierwszy na wyposażeniu szkolnej biblioteki znalazły się dwa bardzo cenne i pożądane dzisiaj urządzenia: czytnik e-booków i odtwarzacz audiobooków. Od teraz są do Waszej dyspozycji i pomogą poznawać dobrą literaturę zwłaszcza tym osobom, u których z różnych powodów występują trudności z czytaniem tradycyjnych książek.

Zalety e-booka i odtwarzacza audiobooków:
Dzięki temu, że na rynku pojawiły się nowoczesne formy prezentowania tradycyjnych treści książkowych: e-booki i audiobooki, mamy możliwość wyjścia naprzeciw potrzebom uczniów wymagających szczególnego wsparcia z naszej strony. Nośniki te mają wiele zalet, dzięki nim można pozwolić sobie w trakcie czytania na np. zwiększenie czcionki, przybliżanie i oddalanie tekstu, koncentrację na wybranym fragmencie tekstu, podświetlanie tekstu, wyszukiwanie fragmentów tekstu za pomocą słów-kluczy, kopiowanie fragmentów tekstów do swoich notatników, wysłuchiwanie treści książek z użyciem słuchawek, samodzielne regulowanie głośności.

Czytak, czyli cyfrowy odtwarzacz do słuchania audiobooków, muzyki, słuchowisk lub podcastów, z dyktafonem i mówiącym zegarkiem, jest przenośny i bardzo prosty w obsłudze, ma wbudowany dobrze brzmiący głośnik i wygodną klawiaturę. Klawiatura posiada duże, i wyraźnie oznaczone przyciski, bez elementów dotykowych, nie wymagając wykonywania precyzyjnych gestów i dobrego wzroku (niezbędnych przy urządzeniach dotykowych). Posiada możliwość podłączenia słuchawek. Wszystkie funkcje są w pełni udźwiękowione, co umożliwia samodzielną bezwzrokową obsługę.

Przyjdź i przekonaj się sam!
Zapraszamy Was do szkolnej biblioteki na wypróbowanie nowych urządzeń i samodzielne przekonanie się o ich zaletach. Kto wie, może już niedługo nie będziecie mogli wyobrazić sobie bez nich nauki?

Agata MARZEC

 

program