You are currently viewing E(x)plory po raz drugi w “Ekonomiku”

E(x)plory po raz drugi w “Ekonomiku”

  • Post category:Wiadomości

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku drugi rok z rzędu będzie pełnił funkcję gospodarza Międzyszkolnego Festiwalu Nauki E(x)plory. W szkole ostro ruszyły przygotowania organizacyjne do tej bez wątpienia najważniejszej rywalizacji naukowej młodzieży w tym roku szkolnym w Słupsku. Festiwal odbędzie się w dniach od 7 do 10 listopada 2022 roku w siedzibie ZSE. 9 listopada będzie można obserwować zmagania uczniów w części konkursowej, podczas której przedstawią oni przygotowane projekty. Z kolei 10 listopada odbędzie się gala podsumowująca festiwal i wręczone zostaną nagrody. O szczegółach będziemy informować niebawem.

– Ten festiwal został zorganizowany przy współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii. W ramach wydarzenia będą odbywały się konkursy najlepszych projektów naukowych przygotowanych przez młodzież naszych szkół. Jest nagroda finansowa. Będą temu towarzyszyć wykłady, warsztaty. Zachęcamy do uczestnictwa – zachęca Renata Draszanowska, dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku.

Program Explory
Jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. Explory to największa w Polsce inicjatywa wspierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

Program Explory od 2012 roku odkrywa naukowe talenty. W tym czasie udało się stworzyć społeczność ponad 2400 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu prawie 1500 projektów naukowych. W ciągu 9 edycji odbyło się 59 wydarzeń dla pasjonatów innowacji i technologii. Wzięło w nich udział około 40 tysięcy osób. O wyborze najlepszych pomysłów decydowało już ponad 135 jurorów.

Explory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy Explory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Chcemy, aby wydarzenia te były źródłem inspiracji. Program Explory jest stale wspierany przez blisko 100 partnerów.