You are currently viewing Biblioteka “Ekonomika” z zestawem nowych książek

Biblioteka “Ekonomika” z zestawem nowych książek

  • Post category:Wiadomości

Grudzień jest miesiącem prezentów, więc i biblioteka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku postanowiła podarować swoim uczniom, ich rodzicom oraz pracownikom szkoły nowy, atrakcyjny księgozbiór, który stanowi realizację Listy Wymarzonych Książek, jaka powstawała przez wiele tygodni pod okiem pani Agaty Marzec – szkolnej bibliotekarki. Jest ona koordynatorką Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w latach 2021-2025 realizowanego w ZSE.

Dzięki temu projektowi, współfinansowanemu przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Miasto Słupsk, zakupione niedawno nowe regały wypełniły się 164 tytułami książek z następujących dziedzin: biografie, literatura faktu i reportażu, historia XIX i XX wieku, literatura piękna, literatura psychologiczna, religijna, filozoficzna i z zakresu zdrowia psychicznego, komiks. Wszystkie pozycje są absolutnie wyjątkowe i warte uwagi! Pięknie wydane, bogato ilustrowane, z pewnością będą cieszyć nie tylko oko, ale i umysł.
Książki zostały już opracowane bibliograficznie, wpisane oficjalnie do księgozbioru, więc czekają na czytelników. Zaopiekujcie się nimi najlepiej, jak potraficie! W kolejnych odcinkach naszego cyklu: “MUST READ, czyli Agata M. poleca! prezentowanego na stronie szkoly będą recenzowane wybrane tytuły najnowszych nabytków.
Dlaczego warto czytać? O zaletach wynikających z czytania książek można by rozprawiać długo i wbrew pozorom – pod względem korzystnego wpływu na mózg – nigdy nie dorówna im nawet najbardziej nowoczesny telewizor. Książki kształtują i wzbogacają wyobraźnię; stymulują do pracy neurony; rozwijają zdolność myślenia analitycznego oraz poprawiają koncentrację i pamięć. Poza tym pomagają nabyć biegłość w pisaniu, sprawiają, że stajemy się ciekawymi rozmówcami (sprawnie żonglującymi argumentami!), doskonale nas relaksują, a nawet budują poczucie własnej wartości.

program