You are currently viewing Festiwal Nauki Explory 2023

Festiwal Nauki Explory 2023

  • Post category:Wiadomości

W dniach 20.11-24.11 odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Festiwalu Nauki Explory składającego się z sesji naukowej i konkursowej. W ciągu tygodnia młodzież ze słupskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych skorzystała z różnorodnych wykładów, warsztatów i pokazów naukowych. W harmonogramie znalazły się między innymi warsztaty z autoprezentacji i interpersonalne, warsztaty drukowania 3-D , pokaz samochodów RC (Stowarzyszenie Coolturka), gra językowo- kulturowa, warsztaty z plastelinografii , pokaz dronów oraz Hip hop druga szansa (Fundacja Latorośl)
Sesja konkursowa to 24 różnorodne projekty przygotowane przez 63 uczniów ze
Słupska. W tym roku po raz pierwszy swoje projekty prezentowały szkoły podstawowe. Najwięcej projektów przygotowali uczniowie Elektryka (7 projektów). Jury,składające się z pracowników naukowych Politechniki Koszalińskiej oraz Uniwersytetu Pomorskiego, wyłoniło 3 projekty , które otrzymały akredytacje do kolejnego etapu-regionalnego
1 m-ce projekt:” Egzoszkielet”- Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych
2 m-ce projekt “Warkocz bioróżnorodności” – IV Liceum Ogólnokształcące
3 m-ce projekt ” Ropomagacz”- Szkoła Podstawowa nr 10
Uczniowie naszej szkoły w tajnym głosowaniu wybrali projekt- nagrodę publiczności. Zwycięzcą został projekt ” Nasz chleb powszedni. Polska masłem stojąca” przygotowany przez uczniów STO i Szkołę Młodych Fizyków.
Dziękujemy wykładowcom, jury, grupom projektowym i opiekunom za zaangażowanie i udział . Wielkie podziękowanie dla niezłomnych wolontariuszy i teamowi organizacyjnemu.
Do zobaczenia za rok.