You are currently viewing Przedłużamy termin składania prac w V Międzyszkolnym Konkursie Literackim!

Przedłużamy termin składania prac w V Międzyszkolnym Konkursie Literackim!

  • Post category:Wiadomości

Uwaga! Prace konkursowe przyjmowane będą do końca lutego 2022!

Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie, za nami już cztery edycje Międzyszkolnego Konkursu Literackiego, który zdobył serca uczniów słupskich szkół. Pierwszy odbył się pod hasłem: „A w moim ogrodzie rosną…”, drugi – „Bo moja wolność to…”, trzeci – „Z ręką w kieszeni idę przez świat”, czwarty – “Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go pierwszy raz”. W tym roku szkolnym odbędzie się zatem mały jubileusz konkursu, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Przez ostatnie lata udało się nam odkryć kilka talentów literackich, które rozwinęły potem skrzydła i zostały laureatami ogólnopolskich turniejów słowa pisanego. Nieśmiałych zachęciliśmy do wyciągnięcia próbek swojej twórczości z szafek i odważnego podzielenia się nimi z szerszą publicznością. Dzięki konkursowi niektórzy w ogóle zaczęli pisać. Potwierdziło to sens naszej misji i potrzebę kontynuowania literackiej zabawy.

Podczas finałów niejednokrotnie wzruszyliśmy rodziców, nauczycieli i przedstawicieli miejskich władz, którzy byli zaskoczeni tak wysokim poziomem konkursu. Uczestnikom dodaliśmy wiary w swoje możliwości, z kolei dyrektorzy poznali nowe, twórcze oblicza kolejnych swoich podopiecznych i opiekuńcze moce nauczycieli wspierających uczestników konkursu. W sumie ocenie poddaliśmy już prawie czterysta tekstów literackich!

Z radością więc zapraszamy uczniów do udziału w piątej edycji, której mottem przewodnim są słowa: „Największe cuda powstają w największej ciszy”. Do wyboru tejże myśli zainspirowała nas chęć poznania efektów działań młodych ludzi nie tylko z czasu pandemicznej izolacji, ale także wszelkich innych momentów, kiedy tworzą oni rzeczy ważne, niezwykłe lub po prostu będące wyrazem ich wyjątkowości, a nie przebiegają one w świetle reflektorów czy z uznaniem w oczach innych ludzi. Świat pełen jest cudów, o których istnieniu nie mamy pojęcia, bo się go nie domagają… Jednak może przychodzi dzień, kiedy pragną wyjść na powierzchnię? Może chcą się nam przedstawić choćby w literackiej formie? My chętnie je poznamy. Dlatego zapraszamy do literackiej zabawy, której celem jest wyzwolenie twórczego ducha i wyobraźni!

Konkurs kierujemy do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych ze Słupska. Szczegóły opisane zostały w Regulaminie. Mamy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów uhonorowania laureatów konkursu w uroczysty sposób podczas gali finałowej.

Bardzo gorąco prosimy Dyrektorów i Nauczycieli o zachęcenie uczniów do aktywnego udziału w tej niewątpliwie szlachetnej rywalizacji na słowa.

Renata Draszanowska
(Dyrektor ZSE)
Agata Marzec
(koordynator konkursu)