Przygotowania do wyjazdu

Młodzież "Ekonomika" szykuje się do wyjazdu na praktyki zagraniczne

Grupa uczniów ZSE wzięła udział w zajęciach kulturowych  przygotowujących ją do wyjazdu na zagraniczne praktyki. Prowadziły je w szkolnej auli: Pani Pedagog Katarzyna Byczkowska i Pani Psycholog Dominika Wysocka. Celem wspólnej zabawy i pogadanki było poznanie zasad i obyczajów panujących w innej kulturze, z którą uczniowie zetkną się niebawem.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus Aktywni zawodowo w Europie. Uczestniczy w nim 50 uczniów IV klas technikum oraz 4 nauczycieli opiekunów. Będą oni realizować obowiązkowe praktyki zawodowe w firmach zagranicznych w Grecji i Hiszpanii. Obok umiejętności zawodowych i językowych, uczniowie będą rozwijać kompetencje osobiste (takie jak: budowanie pewności siebie, zdobywanie umiejętności funkcjonowania w międzynarodowym środowisku, otwartość na różnice kulturowe).

Obecnie trwa przygotowanie wyjazdu grupy 25 uczniów na praktyki do Walencji. Uczniowie kształcący się w zawodach: technik ekonomista, technik grafiki i poligrafii cyfrowej biorą udział w zajęciach kulturowych, warsztatach psychologicznych. Korzystają również z platformy do nauki języka angielskiego. Ten etap projektu  ma zniwelować stres związany z podróżą i przebywaniem trzy tygodnie w nowym środowisku kulturowym i zawodowym. 

Publish modules to the "offcanvs" position.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ