Zdolni z pomorza

Najzdolniejsi w "Ekonomiku"

We wtorek, 28 września, w słupskim "Ekonomiku" zainaugurowano kolejną edycję marszałkowskiego projektu "Zdolni z Pomorza". Najzdolniejsza młodzież ze słupskich szkół, wytypowana do udziału w różnego typu zajęciach rozwijających umiejętności i kompetencje społeczne, otrzymała dyplomy od wiceprezydent Słupska Marty Makuch. 
 
ZSE jest  Lokalnym Centrum Nauczania Kreatywnego zlokalizowanym przy ul. Sobieskiego 3, które od 2015 roku - z inicjatywy władz miejskich - realizuje projekt "Zdolni z Pomorza - Słupsk". To w tym miejscu odbywają się zajęcia z uczestnikami projektu. Wspierają ich partnerzy projektu, m. in. wykładowcy z Akademii Pomorskiej i innych pomorskich uczelni, nauczyciele - mentorzy oraz zapraszani goście reprezentujący szeroką wiedzę z różnych dziedzin. Już niedługo spotkają się z młodzieżą podczas zajęć pozalekcyjnych z matematyki, fizyki, informatyki, biologii, chemii i kompetencji społecznych.  
 
Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie będą pracować głównie metodami aktywizującymi i metodą projektu, co ma na celu wyzwolenie w nich niekonwencjonalnego i kreatywnego myślenia. Efektami swoich działań  będą mogli pochwalić się podczas finału podsumowującego wszystkie projekty z Pomorza, a najbardziej pomysłowi i nowatorsko myślący uczestnicy zostaną nagrodzeni. 
 
"Zdolni z Pomorza"
To nazwa innowacyjnego projektu systemowego, którego głównym celem jest wszechstronne wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych oraz stworzenie im warunków równych szans edukacyjnych. Do tej pory w ramach projektu odbywały się zajęcia z matematyki, fizyki i informatyki, biologii, chemii oraz kompetencji społecznych.
Projekt został zainicjowany przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Skierowano go do najwybitniejszych uczniów województwa pomorskiego. Pomorze było jednym z pierwszych regionów w Polsce, w którym samorząd województwa zdecydował o realizacji projektu.

Publish modules to the "offcanvs" position.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ