Image
Pierwszy  miesiąc szkoły był  dla nas interesujący. Dzięki  współfinansowaniu  przez  Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży grupa uczniów  z naszej szkoły  brała  udział w  w trójstronnym projekcie  historycznym pt. "Erinnere  dich der Vergessenen - Pamiętaj o Zapomnianych". Do projektu zaproszono naszych partnerów z Niemiec z Staatliches Dr. Sulzberger Gymnasium oraz zaprzyjaźnionych uczniów ze szkoły  w Jakarcie.   W dniach 22.09-27.09 w Warszawie realizowaliśmy program trasy pamięci zwiedzając  miejsca historyczne związane  z wydarzeniami drugiej wojny światowej w Warszawie. Zaczynając od pierwszego dnia w Muzeum Powstania Warszawskiego, poprzez zwiedzanie w kolejnych dniach dawnego Obozu Zagłady w Treblince, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Muzeum 
Żydów Polskich Polin mogliśmy poznać i zbliżyć się do prawdy historycznej widzianej z różnej perspektywy oczami różnych narodowości. Każdego dnia popołudniami odbywały się warsztaty poświęcone wrażeniom dnia. Każdy z uczestników pracował w grupach międzynarodowych, w których debatowano nad pojęciami takimi jak tolerancja, odwaga cywilnej i postawami ludzi postawionych w ekstremalnych sytuacjach. Wieczorami zorganizowano czas, w którym uczestnicy mogli się bliżej poznać wieczory karaoke, wspólne muzykowanie czy tańce. Dla każdego z uczestników był to czas niezapomnianych wrażeń. Bogatsi o nowe doświadczenia czekamy na kolejny projekt.

Projekt - prezentacja Prezi

Galeria zdjęć

No Images

Publish modules to the "offcanvs" position.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ