Projekt "Idee auf keine Idee - lass uns Deutsch sprechen"/ Pomysł na brak pomysłu - porozmawiajmy po niemiecku"

logo-wymiana-ok.png

Informacja o projekcie

Projekt "Idee auf keine Idee - lass uns Deutsch sprechen"/  Pomysł na brak pomysłu - porozmawiajmy po niemiecku" został zorganizowany w dn. 22.01- 29.01 w naszej szkole. Dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży do jego realizacji zaproszono młodzież z partnerskiego klubu sportowego i gimnazjum w Bad Salzungen (Turyngia), ze szkół średnich z Indonezji oraz uczniów z naszego Ekonomika.
W ciągu całego tygodnia odbywały się warsztaty językowe mające na celu kształcenie umiejętności konwersacji w języku niemieckim oraz zawody sportowe z piłki siatkowej, koszykówki oraz tenisa stołowego. W trakcie wymiany zorganizowano wiele wycieczek po regionie : Kluki, Ustka oraz zwiedzanie Gdańska. Młodzież miała możliwość skorzystania ze słupskiego lodowiska i nauki jazdy na łyżwach, brała udział w warsztatach w pracowni ceramicznej Słupskiego Ośrodka Kultury, grała w kręgle w
profesjonalnej kręgielni. W trakcie projektu zorganizowano spotkanie z p. prezydentem Robertem Biedroniem oraz p.Marią Hasiec , prekursorką sztuki batiku na Pomorzu.
 Dla młodzieży klas pierwszych podsumowano projekt . Uczestnicy zaprezentowali przebieg projektu, podzielili się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem . Nad całością projektu czuwały koordynatorki projektu Barbara Miedziewska oraz Katarzyna Byczkowska

Publish modules to the "offcanvs" position.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ