Nasza Pani Agata Marzec z kolejną nagrodą literacką!

Z radością przekazujemy Wam informację, że nasza bibliotekarka - Pani Agata Marzec, znów miała szczęście w ogólnopolskim konkursie literackim i dołączyła do grona jego laureatów.
Komunikat Jury 40. Ogólnopolskiego Konkursu
Szanowni Państwo,
mam ogromny zaszczyt kolejny już raz udzielać honorowego patronatu jednej z najstarszych imprez w Polsce, a najstarszej na mapie kulturalnej Konina – Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemu „Milowy Słup”. W tym roku powód do dumy jest tym większy, że konkurs świętuje swój czterdziesty jubileusz.

Ogromnie cieszy fakt, że ta elitarna forma komunikowania się ze światem wciąż ma, mimo tych „niepoetyckich” czasów, duże grono entuzjastów, tak po stronie organizatorów tej szacownej imprezy, jak i przede wszystkim szacownych twórców. Dodaje otuchy fakt, że wciąż znajduje się spora grupa osób, które wybierają taką słowno-obrazową formę ekspresji dla zamanifestowania światu swego indywidualnego odbioru otaczającej rzeczywistości.

Wszystkim laureatom konkursu serdecznie gratuluję i życzę Państwu kolejnych sukcesów, niegasnącej weny, szerokiego grona odbiorców, aby Wasza twórczość była dlań źródłem nieustających wzruszeń. Organizatorom zaś – kolejnych satysfakcjonujących lat w promowaniu tej pięknej konkursowej idei.

Piotr Korytkowski
Prezydent Miasta Konina

Komunikat
Jury 40. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Milowy Słup” Konin 2020 w składzie:

Tomasz Mizerkiewicz – prof. dr hab., historyk i teoretyk literatury, krytyk literacki, pracownik Instytutu Filologii Polskiej UAM w Poznaniu – przewodniczący,
Dorota Pasek – polonistka, pisarka – członek jury,
Wiesława Kozłowska – wykładowca PWSZ w Koninie – członek jury.
na posiedzeniu 14 października 2020 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie po zapoznaniu się z 315 nadesłanymi wierszami
(105 zestawy) przyznało wyróżnienie i tytuł laureata Pani:
Agacie Marzec, godło CEBULA, za wiersze: Ars adducunt; Gabinety; Kawa.

Zachęcamy i Was, Droga Młodzieży, do wysyłania swoich tekstów na konkursy!!