"Ekonomik" czytał książkę Olgi Tokarczuk

Zespół Szkół Ekonomicznych z przyjemnością i zaangażowaniem przyłączył się do akcji czytania fragmentów książek naszej noblistki. Punktualnie o 12.00 w poniedziałkowe południe uczniowie klas trzecich i czwartych technikum zebrali się w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie powitała ich pani bibliotekarka - Agata Marzec - która otworzyła spotkanie cytatem pochodzącym z tomu opowiadań pt. "Gra na wielu bębenkach". Następnie przedstawiła sylwetkę pisarki, opowiedziała kilka ciekawostek z życia Olgi Tokarczuk i wyjaśniła, dlaczego warto czytać jej teksty na głos.
Zaciekawieni uczniowie z ogromną uwagą wsłuchiwali się w opowiadanie pt. "Żurek", które czytali zaproszeni przez Agatę Marzec reprezentanci szkoły: uczniowie z klas pierwszych i czwartych (Noemi Szwajkowska, Kesja Szwajkowska, Jacek Zawadzki) oraz pracownicy ZSE (Barbara Suchocka - szkolna sekretarka, Małgorzata Wysmyk - księgowa). Chęć głośnego czytania wyraziła również pani dyrektor Renata Draszanowska, więc i ona zaprezentowała swoim podopiecznym fragment "Żurku". Czytanie fragmentów opowiadania poprzedziły indywidualne przygotowania wykonawców, którzy chcieli jak najlepiej oddać ducha literatury noblistki. Opłaciło się, bo czytanie przebiegło niezwykle płynnie. W tle wyświetlona została prezentacja ze zdjęciami noblistki przygotowana przez Magdalenę Watral - uczennicę ZSE.
Opowiadanie pt. "Żurek" opowiada o przedświątecznej wyprawie w celu ustalenia ojcostwa. Jest nastrojowe, a jednocześnie ma wartką fabułę. Na jego podstawie Ryszard Brylski wyreżyserował film o tym samym tytule z brawurowa rolą Katarzyny Figury.
Po zakończeniu czytania Agata Marzec zapytała uczniów o wrażenia z wysłuchania tekstu i choć opinie były różne, niekoniecznie entuzjastycznie, wszyscy przyznali, że jest to bardzo oryginalna w swoim przekazie literatura.