Mikołajkowy Festiwal Zawodów za nami!

Piątek 6 grudnia był wyjątkowo gorącym dniem w murach „Ekonomika”. Obecni uczniowie szkoły bawili się i rywalizowali w „Mikołajkowych Potyczkach”, natomiast w sali gimnastycznej spotkali się goście z klas ósmych szkół podstawowych. Wzięli oni udział w Festiwalu Zawodów, który od kilku lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem stającej przed wyborem dalszej drogi kształcenia młodzieży. By pomóc jej w podjęciu tej trudnej decyzji, uczniowie i nauczyciele ZSE przygotowują bardzo ciekawe i wszechstronne zajęcia praktyczne. Udowadniają, że można uczyć się, bawiąc. Spotkania w pracowniach miały formę warsztatów. Uczniów z klas ósmych ze słupskich szkół podstawowych nr 1, 7, 9, 10 i 11 podzielono na grupy, które pracowały nad zagadnieniami z fotografii i grafiki, marketingu i sprzedaży, logistyki i magazynowania, a także z rozpoznawania fałszywych banknotów. Były też zajęcia bardziej ogólne, ale przydające się każdemu uczniowi: „Jak polubić matematykę” i „Rachunkowość na wesoło”. Idea, która przyświecała nauczycielom przedmiotów zawodowych, to przekonanie gości, że w świecie ekonomii, handlu i cyfrowej grafiki może dziać się bardzo wiele ciekawych rzeczy.
Dodatkowo pani Agata Marzec opowiadała o zaletach szkolnictwa zawodowego oraz przedstawiła gościom ofertę szkoły. Starała się udowodnić, że proponowane przez szkołę kierunki kształcenia: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, grafik komputerowy, sprzedawca oraz magazynier-logistyk to doskonały wybór dla młodych ludzi i odpowiedź na potrzeby współczesnego rynku pracy.
Bardzo gorąco dziękujemy nauczycielom przedmiotów zawodowych za przygotowanie ciekawych zajęć i zrealizowanie tak wielu niecodziennych pomysłów, które pobudziły uczniów do kreatywnego działania. Dziękujemy klasie II A za sprawowanie opieki na uczniami ze szkół podstawowych i stworzenie im przyjaznej atmosfery.
Nad organizacją i przebiegiem festiwalu czuwały panie pedagog: Katarzyna Byczkowska i Marżolena Malinowska. Kolejna edycja Festiwalu Zawodów już niebawem!