Ekonomik u "Muszkieterów szpiku"

28 października 2019 roku wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w I Słupskiej Onkokonferencji Młodych pod nazwą "Niepokonani".Patronat na konferencją objęli: Pani Prezydent naszego miasta - Krystyna Danilecka-Wojewódzka oraz Starosta Słupski - Pan Paweł Lisowski. Zaproszeni przez organizatorów goście starali się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące dawstwa szpiku i komórek macierzystych, które ratują życie. Opowiadając swoje historie związane z problemem, jakim jest choroba nowotworowa szpiku, starali się pokazać młodym sposoby leczenia tej choroby oraz przedstawić ważność troski o to, co mamy, czyli zdrowie. Uczestnicy konferencji mieli okazję zarejestrować się jako potencjalni Dawcy szpiku. Spotkanie było bardzo inspirujące; skłoniło do pochylenia się nad tematem i zastanowienia się również nad sobą.

Elżbieta Urban