I A odpoczywała i ładowała akumulatory

W czwartek, 30 maja, większość uczniów naszej klasy wybrała się, w ramach projektu, na wycieczkę do Gdańska. Dołączyło do nas również kilka osób z innych klas. Celem wyjazdu było odwiedzenie targów spożywczo-gastronomicznych, tzw. FOODEXPO.
Nasza podróż rozpoczęła się o godzinie ósmej. Po usadowieniu się w autokarze i sprawdzeniu obecności, wyruszyliśmy w drogę. W trakcie jazdy nie zabrakło śmiechów i śpiewów.
Na miejsce dojechaliśmy około godziny 10:00. Międzynarodowe Targi Gdańskie odbywały się w budynku Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, więc po dotarciu do tego miejsca skierowaliśmy swoje kroki do środka i odebraliśmy bilety.
Wraz z naszymi opiekunami: panią Katarzyną Rydzewską oraz panią Teresą Sawicką, zaczęliśmy odwiedzać stoiska z żywnością, przy których czekali na nas przedstawiciele danych firm związanych z branżą żywnościową. Zadawaliśmy im pytania, czytaliśmy ulotki, a nawet otrzymaliśmy małe upominki w formie długopisów, notesików itd. Jednakże najciekawszą kwestią dla nas było to, że przy większości stoisk byliśmy częstowani próbkami żywności,ale również mogliśmy zakupić interesujące nas produkty żywnościowe.
O godzinie 12:00 przeszliśmy do sali konferencyjnej, w której odbył się wykład prowadzony przez pana Jarosława Ropiejkę, którego tematem przewodnim było motywowanie pracowników i zwiększanie ich zaangażowania oraz to, jak zatrzymać pracownika w firmie. Dzięki wykładowi dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że bardzo ważny jest proces rekrutacji i trzeba go bardzo dobrze przygotować, jak również, że najlepszą motywacją dla pracownika jest niespodziewany gest.
Spotkanie zakończyło się po godzinie, podziękowaliśmy za nie panu prowadzącemu oklaskami i zebraliśmy się przed budynkiem, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie, po czym udaliśmy się do autokaru. Po dwugodzinnej podróży wróciliśmy pod szkołę.
Wyjazd wszystkim bardzo się podobał, większość osób żałowała tego, że nie mieliśmy więcej czasu na odwiedzanie stoisk.
Było to bardzo oryginalne i interesujące doświadczenie! Oby w przyszłości odbyło się więcej takich ciekawych wyjazdów!
Sandra Kwiecień 1A/Agata Marzec