Polsko-Niemiecka współpraca młodzieży

„Wir sind unterschiedlich aber doch gleich"
„Jesteśmy różni, a jednak tacy sami"

We wtorek, 4.06.2013 r., przyjeżdżają do Ekonomika goście z Niemiec, z miasteczka Bad Salzungen. Uczniowie niemieccy z Gymnasium „Dr. Sulzberger" wraz z naszymi uczniami będą uczestniczyć w projekcie, którego celem są m.in. poznanie siebie nawzajem, historii miasta, kultury, nauka tolerancji i demokracji oraz polepszenie umiejętności językowych.
Projekt wymiany powstał w wyniku współpracy między dwiema szkołami, która została nawiązana w ubiegłym roku szkolnym. Wówczas to uczniowie ZSEiO uczestniczyli w międzynarodowym projekcie w Bad Salzungen, gdzie poza Niemcami byli także uczniowie z Czech i Węgier.
W programie projektu przewidziane jest m.in. spotkanie z Honorową Obywatelką Miasta Słupska, p. Isabel Sellheim, zwiedzanie Muzeum Pomorza Środkowego, udział w Bałtyckim Forum Edukacji Regionalnej, wycieczka do Słowińskiego Parku Narodowego. Nie zabraknie również rozrywki: w ciągu dwóch dni uczniowie rozegrają turniej w piłkę siatkową plażową w Ustce, wieczorem spędzą wspólnie czas na basenie i w kręgielni. W sobotę po dniu spędzonym na wydmach i plaży odbędzie się wieczór pożegnalny z dyskoteką.
Liczymy na dobre humory, piękną pogodę i wesoło spędzony czas.

Teresa Dydak
Koordynator projektu