Festiwal Teatrów „Gala Podwórkowa”

W dniach 9-11 maja 2013 roku miał miejsce Festiwal Teatrów „Gala Podwórkowa" organizowany w ramach programu „Rewitalizacja Traktu Książęcego w Słupsku w obrębie I obszaru problemowego Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2009-2015".
Festiwal współorganizowany przez Teatr Rondo i Słupski Ośrodek Kultury miał na celu zaprezentowanie grup teatralnych działających w słupskich placówkach oświatowych i kulturalnych. W przeglądzie wzięły więc udział zarówno zespoły dziecięce jak i młodzieżowe, a wśród nich działająca w ramach programu PaT – Słupska Grupa PaT – czyli uczniowie naszego Ekonomika wraz z kolegami i koleżankami z Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 4, I i II LO w Słupsku.

W spektakl zaangażowało się również koło teatralne działające w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzone przez Tomasza Stempkowskiego. Na scenie SOK-u zaprezentowali przygotowany przez Tomasza Stempkowskiego i Mariusza Mojsiuka spektakl pt. „ Lalki"., który powstał w oparciu o tekst Henryka Bardijewskiego w ramach tegorocznych działań grupy.
Nad całością przebiegu festiwalu czuwała Rada Artystyczna która miała za zadanie nagrodzić wyróżniające się spektakle. Podczas sobotniej gali, poprzedzonej spektaklem Teatru na Walizkach pt. „Galimatias, czyli Ko(s)miczna pomyłka" odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nasi profesorowie otrzymali z rąk jury nagrody instruktorskie, a cały zespół „Lalek" zdobył wyróżnienia za „poszukiwanie własnego stylu scenicznego".
Mamy nadzieje że ten pierwszy znaczący sukces naszego zespołu teatralnego zmobilizuję nas do jeszcze lepszej pracy nad spektaklami w przyszłym roku na które już teraz serdecznie zapraszamy :)
Zdjęcia z festiwalu (jak zwykle) w galerii.

 

Tomasz Stempkowski