Wycieczka pełna wrażeń

Uczniowie klasy IIa poszerzali swoje horyzonty i zdobywali nowe umiejętności na wycieczce edukacyjnej w Krakowie. Poznawali historię dawnego Krakowa i kulturowe dziedzictwo zgodnie z programem opracowanym i przygotowanym przez wychowawczynię Marię Rój- Krupińską.
Jednego dnia sięgnęliśmy do dalekiej przeszłości zwiedzając Wawel, Stary Rynek i przechadzając się Traktem Królewskim. Z przewodnikiem zwiedziliśmy Kazimierz i poznaliśmy kulturę żydowską. Prawdziwą lekcją historii było zwiedzanie muzeum : Fabryki Schindlera. Tu poznaliśmy Kraków z II wojny światowej i historię zagłady Żydów. Kolejnego dnia dotarliśmy do dzielnicy uniwersyteckiej. Zupełnie inną lekcją języka polskiego była gra miejska : „ Śladami Wyspiańskiego”. Uczniowie podzieleni na grupy poznawali życie i twórczość polskiego artysty odszukując kolejne miejsca związane z jego życiem w Krakowie i rozwiązując zagadki. To była niezwykły, kilkugodzinny spacer.
Pobyt w Krakowie był pełen wrażeń. Mimo zmęczenia i trudów podróży, udało się przeżyć niezwykłe chwile w pięknych miejscach przypominających o ważnych dla Polski osobach i wydarzeniach. W ten wyjątkowy sposób klasa II a uczciła 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.
O dobrą atmosferę, ważne rozmowy i bezpieczeństwo w czasie wycieczki dbała również p. Elżbieta Szwochertowska.