Udział w VIII edycji konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II.

Uczniowie Ekonomika wśród laureatów konkursu Instytutu Jana Pawła II

Jan Paweł II uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych przywódców XX wieku, który wywarł piętno nie tylko na historii świata, ale także na losach milionów zwykłych ludzi.

Uczestnicy konkursu „Archiwum Wspomnień JPII”zostali zaproszeni do przedstawienia w formie filmu (krótkiej formy dokumentalnej, reportażu lub wywiadu)historii osób, które zainspirowane nauczaniem Papieża Polaka,wcielili w życie obecne w nim wartości.

Nasi uczniowie Sabina Mrozińska (IA), Joanna Urban (IIICH) oraz Michał Kałuża (IBG) zmierzyli się z wyzwaniem konkursowym. Przygotowali materiał i nagrali film o Panu Januszu Gajewskim, mieszkańcu Koszalina, który na codzień boryka się z chorobami nowotworowymi jednocześnie jest Komandorem Świeckiego Zakonu Rycerzy Jana Pawła II.

Pan Janusz patrząc na postawę zmagajacego się z chorobami Papieża Polaka, podkreśla że “życie jest dane i zadane”.Należy je przeżyć tak,by inni patrząc na cierpiacego człowieka nie widzieli tylko jego choroby a mogli dostrzec “godność Człowieczeństwa”

Praca naszych uczniów pt:”Rycerz XXI wieku”została wysoko oceniona przez jury konkursowe.

Znaleźliśmy się wśród laureatów konkursu, otrzymująctrzecie miejsce.

Nagrodą był dwudniowy pobyt w Warszawie. Udział w gali konkursu,wspólny obiad w Pałacu Kultury,zwiedzanie Starówki z przewodnikiemi, zwiedzanie wystawy pt;”Perły Muzeum Narodowego”w tymże muzeum oraz nagrody rzeczowe.

Był czas na żywe spotkanie z historią,którą specjalnie dla naszej ekipy przygotował goszczący nas Rycerz Zakonu JPII, Pan Bogumił Tomasiewicz,syn Powstańca Warszawskiego.

Wyjeżdzając wiedzieliśmy, że jest to nasz debiut dziennikarski, i że mamy ogromny apetyt na więcej.

                                                                       Elżbieta Urban