Już czwarty raz pobiegli z „Ekonomikiem”

Lepszej pogody niż ta, która zastała w sobotę rano organizatorów IV BIEGU z „EKONOMIKIEM” oraz II Zawodów Nordic Walking „CHODZIMY Z EKONOMIKIEM” nie mogli sobie wymarzyć najwięksi optymiści. Rozgrzana słońcem bieżnia zachęcała do wzięcia aktywnego udziału w rywalizacji o miejsce na podium. Nic dziwnego, że na starcie stanęły setki słupszczan, w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania, by zmierzyć się w przygotowanych przez słupską szkołę o sportowych tradycjach konkurencjach: biegu na 5 kilometrów oraz nordic walking. Śmiałków powitała pani dyrektor Renata Draszanowska, która życzyła im powodzenia, a potem dała przykład tego, jak gorąco i zawzięcie powinno się dopingować biegaczy i chodziarzy. Zawody rozgrywane były na Stadionie 650-lecia i w Lasku Północnym.

            Ostatecznie na podium stanęli:

  1. Artur Pelo (17:31)
  2. Alan Wieczorek (17:42)
  3. Aleksander Burzyński (18:08)

            W konkurencji nordic walking najlepsi byli:

  1. Edward Szudarski (36:29)
  2. Marek Szudarski (38:08)
  3. Waldemar Badziąg (38:42)

            Wśród startujących przeważali uczniowie oraz nauczyciele ze słupskich szkół, którzy dzięki biegowi zintegrowali się i na własnej skórze sprawdzili, jak wielką frajdę sprawia uprawianie sportu jako odpoczynku od trudów nauki. Obok nich stanęli emerytowani pracownicy oświaty, nadal prowadzący aktywny tryb życia. Młodzież była pod wrażeniem ich niezłomnej postawy.

            Pomysłodawcą i głównym organizatorem biegu był nauczyciel wychowania fizycznego z ZSEiT – pan Andrzej Symonowicz - opiekun Uczniowskiego Klubu Sportowego przy ZSEiT. Tradycyjnie zadbał on o dopilnowanie najdrobniejszego szczegółu imprezy, a wspomogła go kadra „Ekonomika” wraz z uczniami-ochotnikami. Wspólnie stworzyli fantastyczny prozdrowotny event, który na stałe już wpisał się w kalendarz sportowych imprez słupszczan. Powitanie wiosny biegiem oraz chodzeniem okazało się pobudzające do działania i wyzwoliło niesamowite pokłady energii! Wszyscy zapisani uczestnicy biegu otrzymali pakiet w postaci koszulki, medalu i napoju izotoniczny oraz pamiątkowego numeru startowego. Ich czas został zmierzony przez profesjonalny system pomiaru stosowany podczas profesjonalnych imprez masowych. Na mecie organizatorzy zapewnili posiłek oraz napoje.

            Organizatorzy biegu pragną bardzo gorąco podziękować Sponsorom za wsparcie imprezy na każdym etapie organizacyjnym. Wyrazy wdzięczności kierują do: Fermy Kur ADKONIS, Firmy MORPOL, Hurtowni MAKRO, Parku Wodnego REDZIKOWO, Sklepu DECATHLON, Firmy domtel-sport.pl, Totalizator Sportowy LOTTO oraz AKTYWNEJ FABRYKI, SOSiR. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Słupska – Robert Biedroń.