Mikołajkowy Festiwal Zawodów w naszej szkole

W środę 6 grudnia Ekonomik zaprezentował się ze swojej najlepszej strony. Gościł w swoich murach uczniów dwóch gimnazjów ( Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 6) na Mikołajkowym Festiwalu Zawodów. Idea, która przyświecała nauczycielom przedmiotów zawodowych i paniom pedagog to przekonanie gości, że w świecie ekonomii, handlu i cyfrowej grafiki może dziać się bardzo wiele ciekawych rzeczy. Tej edukacyjnej wędrówce prawie 200 zaproszonych gimnazjalistów towarzyszyli uczniowie naszej szkoły z klas : I H, II H, IIA, II C, III AZ, IV CH ( grupa handlowców). Przybyłych witał szpaler uśmiechniętych Mikołajów i Śnieżynek, a na dobry początek każdy dostał pyszną czekoladę. W auli szkolnej zaprezentowano najnowsze dzieło nauczyciela technologii multimedialnych Maurycego Miedziewskiego : „ Autostopem przez galaktykę Ekonomika” prezentujące pozalekcyjne życie w naszej szkole. Była również prezentacja kierunków kształcenia przygotowana na tablicach informacyjnych i ku wielkiej radości gości i gospodarzy była też okazja to zatańczenia wspólnie belgijki.
W ramach festiwalu poszczególne grupy gimnazjalistów brały udział w zajęciach udowadniających, że nasze kierunki kształcenia: technik ekonomista, technik handlowiec, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, sprzedawca, magazynier logistyk to doskonały wybór dla młodych ludzi. Na warsztatach multimedialnych, za które odpowiadali : Piotr Kolasa i Maurycy Miedziewski można było poznać działanie wybranych programów komputerowych, wziąć udział w sesji fotograficznej i zobaczyć jak działa Drukarka 3D. Na zajęciach u Anny Jachurskiej „ Zabezpieczenia polskich banknotów” każdy mógł nauczyć się rozpoznawać prawdziwość środka płatniczego. Joanna Gumienna udowadniała, że nauka nie musi być ciężka i pamięciowa. Można się było o tym przekonać na spotkaniu pt. „ Mnożenie w małym palcu” , a na warsztatach biznesowych poznać m.in. zasady obsługi programów finansowo – księgowych. Dzięki Katarzynie Rydzewskiej i innym nauczycielom ( Annie Król, Teresie Sawickiej, Ilonie Samule) uczniowie odkrywali tajniki branży ekonomiczno – administracyjnej. Gimnazjaliści poznali na czym polega i jak ważna jest praca magazyniera logistyka. Dużo radości dała zabawa w prowadzenie sprzedaży w sklepie spożywczym. Pod czujnym okiem Urszuli Bogdanowicz układano towar, metkowano, fakturowano i oswajano się z kasami fiskalnymi. Za dobre samopoczucie gości odpowiadali również uczniowie z Młodzieżowego miniprzedsiębiorstwa, którzy razem z opiekunką Elżbietą Bucą – Mularczyk przygotowali pyszne przekąski serwowane przy szkolnym sklepiku.
 Mikołajkowy Festiwal Zawodów okazał się wyjątkowym wydarzeniem. W radosnej atmosferze i przyjaznym otoczeniu uczniowie gimnazjum przekonali się, że nauka w naszej szkole jest przyjemna i wcale nie taka oczywista. Kierunki kształcenia kryją w sobie ogromny potencjał, mogą być inspirujące oraz być początkiem wspaniałej kariery zawodowej.
Było to bardzo udane przedsięwzięcie uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Dziękujemy .