Potyczki Językowe “Ekonoma”

Konkurs ten został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap to pisemny test leksykalno-gramatyczny (z języka angielskiego i niemieckiego), który odbył się 9 listopada. Każda klasa wytypowała 3 osoby, które ją reprezentowały. Każda z 3 osób rozwiązywała test indywidualnie. Następnie punkty uzyskane przez uczniów tej samej klasy zostały zsumowane. Do finału konkursu "Potyczki Językowe Ekonoma" zakwalifikowały się klasy: II A, II B, III B, II C i III A. Najlepszy wynik w eliminacjach uzyskała Justyna Grzonka (45/50p.) z klasy II A.

Finał konkursu odbył się w czwartek 16 listopada, w auli. Uczniowie musieli zmierzyć się z 8 zadaniami sprawdzającymi ich znajomość kultury krajów anglojęzycznych, znanych miejsc Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Niemiec, jak też znajomość języka angielskiego. Uczniowie odpowiadali na pytania, odgadywali, jakie to miasto na podstawie zdjęć, układali angielskie wyrazy z podanych liter, odgadywali nazwy potraw na podstawie składników, śpiewali piosenki karaoke w języku angielskim i wykonywali inne zadania sprawdzające znajomość kultury brytyjskiej i języka angielskiego.
Zwycięzcami finału Potyczek Językowych została klasa II A. Drugie miejsce zajęła klasa II B, a trzecie klasa III A. Zwycięska klasy otrzymały dyplomy i słodycze. Przedstawiciele klasy II A, którzy wykonywali zadania indywidualne podczas finału otrzymali kubki.