"Pierwszaki" już zintegrowane!

Pierwsze dni w nowej szkole z pewnością nie należą do łatwych. Błąkanie się długimi korytarzami, przeciskanie się przez nieznajomy tłum, podawanie ręki kolegom, których imienia nie zna się i może długo jeszcze nie pozna. Znacie to? Na pewno! Tak czuł się każdy z nas, gdy wszedł w nową społeczność, w dodatku liczną i już nieźle zintegrowaną. Na szczęście w naszym "Ekonomiku" okres zagubienia nie trwa długo. Dzięki szkolnym pedagożkom - pani Kasi i pani Marżolenie - najmłodsi uczniowie ZSEiT szybko pozbywają się strachu.
Wszystkie klasy pierwsze mają już za sobą zajęcia integracyjne, za sprawą których zdołały poznać się lepiej, opowiedzieć o sobie oraz wygłosić marzenia związane z pobytem w "Ekonomiku". Wszystko to tradycyjnie odbyło się w atmosferze zabawy i przyjaźni, podczas łamigłówek i ćwiczeń "na wesoło". W kreatywnej pracy grupowej odkryte zostały nie tylko talenty, ale i niebanalne osobowości naszych "pierwszaków". Nikt już nie będzie musiał głowić się nad imieniem kompana z sąsiedniej ławki.
Mamy nadzieję, że udało się nam otworzyć Was na społeczność naszej szkoły i sprawić, że poczuliście się w niej pełnoprawnymi członkami wspólnoty.
Agata MARZEC