Pobiegli z "Ekonomikiem" już po raz trzeci!

W niedzielne przedpołudnie słupski Stadion 650-lecia przyjął na swojej budzącej się do życia wiosennej murawie ponad dwustu pięćdziesięciu uczestników sportowej rywalizacji. Zmierzyli się oni w III Biegu z "Ekonomikiem" oraz I Zawodach w Chodzeniu Nordic Walking. Czas ten okazał się mozaiką wielu niezapomnianych chwil i wrażeń nie tylko dla uczestników ruchowych zmagań, ale także dla dopingujących na trybunach rodzin. Trzecia już edycja zawodów spotkała się z dużym zainteresowaniem słupszczan reprezentujących różne zrzeszenia sportowe, stopnie wytrenowania czy dotychczasowe osiągnięcia. Uczestnicy zaciekle walczyli o laury, niezależnie od wieku i płci. Byli wśród nich uczniowie z prawie wszystkich szkół w mieście, ich rodzice, promujący zdrowy styl życia nauczyciele, a nawet emerytowani, choć wciąż młodzi duchem, pracownicy "Ekonomika". Tradycyjnie sygnał do startu dała pani dyrektor - Renata Draszanowska, która nie wyobrażała sobie przyglądania się wyścigom z boku, dlatego też sama stanęła na początkowej linii.
Pięciokilometrowa trasa crossowa nie należała do łatwych, ale determinacji i uporu naszym dzielnym sportowcom nie zabrakło.
Oto klasyfikacja końcowa III Wiosennego Biegu z "Ekonomikiem":
1 miejsce - Mateusz Lipiński (czas: 0:18:09)
2 miejsce - Norbert Jefimczyk (czas: 0:18:49)
3 miejsce - Patryk Jakubek (czas: 0:18:59)
Klasyfikacja I Nordic Walking z "Ekonomikiem":
1 miejsce - Piotr Stramel (czas: 0:32:36)
2 miejsce - Piotr Brzozowski (czas: 0:33:06)
3 miejsce - Piotr Schmidtke (czas: 0:35:40)
Pozostałe wyniki znajdują się w poniższym linku: http://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,3951
Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali specjalnie wykonane na tę okazję pamiątkowe medale oraz koszulki z logiem imprezy. Bo w niedzielne przedpołudnie każdy był zwycięzcą! Każdy, kto pokonał poranne lenistwo i zameldował się na stadionie, a potem przemierzył pięciokilometrową trasę leśnymi ścieżkami. Warto podkreślić, że wśród rywalizujących znaleźli się tacy, dla których było to już trzecie spotkanie z ekipą "Ekonomika".
Uczestnikom gratulujemy wytrwałości i szybkich nóg, a organizatorowi biegu - panu Andrzejowi Symonowiczowi, nauczycielowi wychowania fizycznego w ZSEiT - dziękujemy za jego profesjonalną oraz sprawną obsługę.
III Wiosenny Bieg z "Ekonomikiem" nie odbyłby się bez aktywnego wsparcia sponsorów, którym również pragniemy podziękować za pomoc: AJ Fabryce Mebli, LOTTO, Aktywnej Fabryce, Morpolowi, Firmie DOMTEL.SPORT.PL, Parkowi Wodnemu REDZIKOWO, Decathlonowi, MAKRO.
Agata MARZEC