MARCOWE MUST-READ, CZYLI AGATA M. I MARIOLA J. POLECAJĄ!

Chcecie poczytać o najgorszym człowieku na świecie? Na pewno! W takim razie zapraszamy Was do naszej szkolnej biblioteki, gdzie czeka na Was pozycja młodej pisarki, znanej z programu "5-10-15" - Małgorzaty Halber. To świetna współczesna ksiażka napisana prostym językiem!

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed trzydziestką Krystyna decyduje się przestać. Na dobre. Wyleczyć ciało, ale przede wszystkim umysł.

Brawurowy debiut Małgorzaty Halber to szczera i bezkompromisowa relacja z krainy nałogu. To opowieść o szukaniu nowej drogi i o znajdowaniu odwagi, by wreszcie być sobą.

Jak podsumowali książkę pierwsi czytelnicy?

"W tej książce boli przede wszystkim fakt, że jest boleśnie realistyczna. Nie trzeba być nawet specjalnie wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, żeby zobaczyć, że jest to książka o naszym pokoleniu: dwudziestokilku- , trzydziestolatkach. Wszędzie można zauważyć, że nastąpiła zmiana wartości. Szalone imprezy stały się topowym tematem medialnym. Alkohol jest standardem ale nikt nie zastanawia się nad ryzykiem jakie ze sobą niesie. Bo dla tego pokolenia - alkoholik to żul leżący na ławce obok sklepu a nie kobieta czy mężczyzna w eleganckim ubraniu. Autorce skutecznie udało się obalić ten mit."

"Książka "Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber jest sednem. Sednem człowieka, sednem życia, sednem prawdy."

Ksiażkę "Najgorszy człowiek na świecie mamy w dwóch egzemplarzach, zakupiliśmy ją dla Was na podstawie Waszej Listy Wymarzonych Książek. Czekamy w bibliotece!

Agata MARZEC

Mariola JÓŹWIAK