To już 71 lat!

Piątkowe przedpołudnie upłynęło w "Ekonomiku" pod znakiem świętowania 71. urodzin szkoły, która należy do najstarszych szkół w mieście i stworzyła bogatą tradycję. Jej zarys mogli poznać najmłodsi uczniowie piszący najnowszą kartę historii ZSEiT. Podczas lekcji wychowawczych odwiedzili ich goście w postaci byłych nauczycieli i dyrektorów szkoły (pani Barbara Ossowska, Anna Rzepecka, Krystyna Jureko oraz pan Mirosław Kondrat), podzieli się oni swoimi barwnymi i zabawnymi wspomnieniami.

 Sentymentalnie nastrojona młodzież przeniosła się do auli, gdzie pani Agata Marzec zainaugurowała świętowanie urodzin i wygłosiła pierwszy toast. Przypomniała, że patron szkoły - Stanisław Staszic - żył właśnie 71 lat! Następnie zaprezentowała "memy i limeryki Staszicem pisane", które wywołały salwę śmiechu publiczności. Okazało się, że kreatywność młodzieży nie zna granic, a najlepszym "materiałem" do interpretacji jest pan dyrektor Stanisław Majkowski. Pani dyrektor Renata Draszanowska podziękowała uczniom za to, że dzięki nim ZSEiT należy do grona "złotych szkół" w kraju. Doceniła ich zaangażowanie w naukę oraz pozalekcyjną działalność, co potwierdziły dyplomy oraz stypendia za wyniki w nauce oraz sportowe. Po wspólnym odśpiewaniu "100 lat" klasy pierwsze zmierzyły się w turnieju wiedzy o "Ekonomiku", w którym bezkonkurencyjna okazała się I B!
Z okazji tego wyjątkowego święta raz jeszcze życzymy całej społeczności "Ekonomika" wielu sukcesów naukowych, niegasnącego zapału w pokonywaniu codziennych wyzwań oraz pielęgnowania poczucia wspólnoty, które przez wszystkie lata stanowiło największą siłę szkoły! Organizatorom, a w szczególności pani Renacie Cierniak, dziękujemy za przygotowanie tak wielu niespodzianek i atrakcji. Dzięki nim długo będziemy pamiętać dzień 71. urodzin ZSEiT.
Agata Marzec