III A dyskutowała o przyszłości UE

W piątkowe przedpołudnie uczniowie z klasy III A pod opieką pani Agaty Marzec udali się do Akademii Pomorskiej na spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego - Januszem Lewandowskim oraz z młodzieżą z innych szkół w mieście. "Ekonomik", jako jedna z najbardziej zaangażowanych obywatelsko i społecznie szkół, został wytypowany do aktywnego uczestnictwa w ciekawej debacie na temat przyszłości Unii Europejskiej. 

Pan poseł przyjechał do Słupska na zaproszenie Koła Naukowego Administratywistów, działającego przy Katedrze Administracji i Socjologii Akademii Pomorskiej. Studenci przygotowali także quiz z pytaniami odnoszącymi się do wiedzy o UE.
Pan poseł podzielił się z uważnie słuchającą go młodzieżą informacjami o skutkach Brexitu, nowych perspektywach rozwoju struktur europejskich, polityce zagranicznej Polski i wpływie wyboru nowego prezydenta USA na pozostałe kraje. Najwięcej emocji wzbudziły pytania odwołujące się do najbardziej spornych treści, jak choćby tego czy polskiemu narodowi powinno być bliżej do wschodu czy zachodu Europy. Uczniowie z klasy III A zgodnie przyznali, że możliwość podyskutowania z Januszem Lewandowskim z pewnością nie była czasem straconym.
Agata Marzec