Masz coś do powiedzenia?

Weź udział w Olimpiadzie wiedzy o mediach. To ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów (m.in. monitory, mobilne routery LTE, zegarki, lornetki).

Patronat nad Olimpiadą objęły Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.
Napisz esej, stwórz film, fotoreportaż lub fotokast na jeden z podanych tematów, a następnie sprawdź swoje umiejętności i wiedzę podczas testu na etapie okręgowym i na etapie centralnym.
Tematy na I etap Olimpiady
1. Ironia, hejt, mowa nienawiści – co można, a czego nie wolno tolerować w mediach
2. Wpływ mediów na portret współczesnego mężczyzny/współczesnej kobiety
3. Inforozrywka – nobilituje czy degraduje dziennikarza?
4. Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności
5. Komunikacja w erze cyfrowej
2) Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie na krótką formę komiksową " Staszic moją inspiracją". Konkurs organizowany jest przez Akademię Górniczo - Techniczną w Krakowie. Można zdobyć cenne nagrody i wziąć udział w I Ogólnopolskim Festiwalu im. Stanisława Staszica
3) Zgłoś swój tekst w Ogólnopolskim Turnieju Reportażu " Wyjdźcie z domu". Główną nagrodą w Turnieju jest publikacja reportaży na łamach Gazety Wyborczej, dwudniowy pobyt we Wrocławiu oraz cenne nagrody rzeczowe, w tym najnowsze publikacje książkowe.
Zachęcam do udziału, przyjmuję zgłoszenia i oczywiście pomagam. Maria Rój- Krupińska