Weź udział w II Wiosennym Biegu z „Ekonomikiem”

Organizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku bieg będzie już drugą edycją zapoczątkowanej podczas minionej wiosny imprezy dla słupszczan. Do startu zgłosiło się wówczas około 300 uczestników, którzy reprezentowali różne kategorie wiekowe, poziomy zaawansowania i doświadczenia w bieganiu. Wszyscy bawili się tak samo dobrze! Prawie wszyscy uczestnicy zapowiedzieli powrót na metę w przyszłym roku. Ten czas powoli nadchodzi. „Ekonomik” postanowił uczynić z biegu kolejną swoją ważną tradycję, do tworzenia której zachęca teraz Was!

Gdzie i kiedy?
Bieg odbędzie się 3 kwietnia 2016 roku o godzinie 12.00. Rozpocznie się oraz zakończy na Stadionie 650-lecia, a jego trasa przebiegać będzie ścieżkami Lasku Północnego, na dystansie około 5 kilometrów. Honorowy patronat biegu objął Prezydent Miasta Słupska Robert Biedroń.
Cel imprezy
Głównym celem organizowanego przez ZSEiT biegu jest promocja prozdrowotnego trybu życia oraz zachęcenie lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu. Rywalizacja ma być efektem ubocznym wspólnej zabawy, choć na pewno skierujemy wszystkie światła na najlepszych!
Jak się zarejestrować?
Wcześniejszej rejestracji do biegu można dokonać po wskazanym linkiem:
ZAPISY: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/index.php?LP_impr=14
Poniżej podajemy link do regulaminu imprezy:
REGULAMIN: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/regulaminy/14.pdf
Opłata startowa wynosi: 10 zł. dla uczniów słupskich szkół i 25 zł. dla dorosłych. Do biegu mogą przystąpić wszyscy, który ukończyli 13 lat. Zapraszamy słupszczan zrzeszonych i niezrzeszonych w sportowych towarzystwach. Każdy z uczestników biegu otrzyma okolicznościowy medal, koszulkę z nazwą imprezy oraz napój izotoniczny.
Zapisy przyjmowane będą do 23 marca 2016 r. Rejestracji dokonać będzie można również w dniu biegu.
Sponsorzy i Partnerzy biegu:
Park Wodny Redzikowo ufundował wejściówki umożliwiające darmowe skorzystanie z licznych atrakcji tego obiektu. Instruktorzy z „Aktywnej Fabryki” poprowadzą rozgrzewkę dla uczestników oraz wręczą darmowe wejściówki na treningi w swoim centrum. Sportowe gadżety i nagrody rzeczowe przekaże sklep Decathlon. Partnerami imprezy będą także: Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto – działającej nieprzerwanie od 60 lat jednej z najbardziej rozpoznawalnych i zasłużonych polskich spółek, DomTel-Sport – zajmujący się profesjonalną kompleksowa obsługą imprez sportowych w zakresie pomiaru czasu i komputerowej obsługi biur zawodów.
Dlaczego warto zacząć biegać?
Większość ludzi rozpoczyna bieganie, aby zgubić zbędne kilogramy - i bardzo słusznie. Bieganie jest jednym z lepszych sposobów na powrót do szczupłej sylwetki. Dzięki aerobowemu charakterowi wykonywanych ćwiczeń oraz dzięki temu, że podczas biegu angażujemy prawie wszystkie główne grupy mięśni, bieganie powoduje, że organizm znacznie chętniej spala nagromadzony tłuszcz. Bieganie pomaga obniżyć ciśnienie, co zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby takie jak choroba wieńcowa, miażdżyca, zawał serca, udar mózgu i wiele innych. Faktem jest również, że bieganie znacząco obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę. Bieganie jest doskonałym ćwiczeniem rozluźniającym napięte mięśnie i działa bardzo skutecznie szczególnie na bóle pleców związane ze stresem.
Kwestia motywacji
Przekonaj się na własnej skórze, jakie profity przynosi bieganie! Trenuj regularnie przez kilka tygodni i przygotuj się do sportowej rywalizacji z innymi amatorami unoszenia się nad ziemią! Być może nasza impreza będzie pierwszym krokiem do osiągnięcia olimpijskiej formy w przyszłości!
Agata Marzec