Klub Czarnego Krążka

Klub Czarnego Krążka działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na warsztat muzyczny połączony z koncertem. Spotkanie pt. Muzyka naszych przodków odbędzie się 17 listopada (niedziela) 2013 r. o godz. 13.30.w kościele św. Jacka ul. Dominikańska 3 w Słupsku. Muzyka towarzyszy człowiekowi od kołyski do końca jego dni. Rozumie ją podobnie Polak, Węgier, Bawarczyk czy Szkot. 

Język nauczony w szkole lub w ramach kursu nazywany jest obcym, ale język Mozarta, Vivaldiego czy Bacha wzrusza każdego prawie tak samo. Dlaczego tak jest? Ponieważ receptory ludzkiej wrażliwości poruszane są przez serce odbiorcy muzyki. Ona jest językiem uniwersalnym, zbliża do siebie ludzi.

Ziemię Słupską – na której przed wojną jeszcze słychać było język niemiecki – po 1945r. zamieszkała ludność polska wywodząca się z centralnej Polski oraz przesiedleńcy „zza Buga", wśród nich także Ukraińcy. Słupsk dziś jest miastem wielokulturowym. Zespół muzyczny składający się z członków i sympatyków Klubu Czarnego Krążka zaprezentuje bukiet pieśni naszych przodków. Są wśród nich piosenki kaszubskie, polskie i niemieckie, pieśni ludowe, patriotyczne i religijne.

Urok wiązanki z polnych kwiatów polega na jej różnorodności, uważamy zatem, że wielokulturowość jest wspólnym bogactwem nas wszystkich.

Zapraszamy!!!

Wstęp wolny