Ukryta Europa – konkurs fotograficzny/Verstecktes Europa – Fotowettbewerb

Poznaj historię własnej okolicy i stwórz z nami europejski szlak zabytków! Już dziś wyślij swoją pracę i zgarnij atrakcyjne nagrody!

Znasz obiekt lub miejsce, które upamiętnia wydarzenie związane z historią i dziejami Europy? Czy w Twojej okolicy znajdują się zabytki, dzieła sztuki, kultury lub architektury europejskiej? Zrób zdjęcie, opisz historię tego niezwykłego miejsca lub zabytku i wyślij do nas! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, a wszystkie wyróżnione prace znajdą się w kalendarzu Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej na 2014 rok.

Ideą konkursu jest pokazanie oraz zwrócenie uwagi na często nieznane lub zapomniane miejsca, obiekty w Polsce, które stanowią przykład sztuki, kultury, architektury europejskiej lub upamiętniają wydarzenia historyczne, które zaistniały w kontekście europejskim i mają znaczenie nie tylko regionalne, ale posiadają odniesienie do historii i dziejów Europy. Wybrane obiekty pomogą nam stworzyć swoisty europejski szlak zabytków, który zostanie naniesiony na interaktywną mapę dostępną na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.


Do konkursu zapraszamy osoby z całej Polski w następujących kategoriach wiekowych:

13-15
16-19
20>
Każdy uczestnik powinien przesłać lub dostarczyć do siedziby DWPN w Gliwicach, pracę zawierającą:

zdjęcia w formie elektronicznej (na płycie CD) (maksymalna ilość zdjęć jednego obiektu: 5)
opis/historię obiektu w formie papierowej oraz elektronicznej
dane teleadresowe
 

Termin nadsyłania prac: 31 październik 2013 (obowiązuje data stempla pocztowego).