I A już zintegrowana

Wrzesień to czas szkolnych wycieczek, biwaków i wypadów za miasto, które stanowią jeszcze słodkie wspomnienie wakacji, ale także pozwalają uczniom pobyć ze sobą dłużej niż na co dzień w okresie nauki. Na wyjazdową integrację zdecydowała się klasa I A wraz ze swoją wychowawczynią - panią Katarzyną Rydzewską, a za punkt docelowy wybrała Gdańsk. Jak przebiegał podbój stolicy województwa pomorskiego? Przeczytajcie krótką relację jednej z uczennic:
"W dniach 20-21 września klasa 1A wyjechała na wycieczkę jednoczącą klasę. Podczas naszej integracji nie mogło zabraknąć cudownej pogody. I taka właśnie była! A co najlepiej wtedy robić ? Schłodzić się w miejskiej fontannie! Było to niezwykle miłe i ożywcze, doskonale podsumowując sposób, w jaki spędziliśmy czas swobody. Przekonaliśmy się rownież, jak wyglądały sale lekcyjne w XX w. w Polsce. Odwiedziliśmy również Muzeum II Wojny Światowej, które wzbudziło w nas wiele różnorodnych emocji. Zobaczyliśmy między innymi ogromne czołgi, które dokonywały znisczenia. Oczywiście okazało się, że mamy najlepszych chłopaków w szkole, ponieważ - chociaż byli zmęczeni podróżą - to odciążyli dziewczyny, nosząc ich walizki i torby. Ta wycieczka naprawdę połączyła nas ze sobą i zbliżyła do siebie tych, którzy spędzą ze sobą aż cztery lata. Poznaliśmy się bardziej niż moglibyśmy zrobić to w szkole. Nawiązaliśmy przyjaźnie na długie czasy. Już to wiemy... Wiemy, że I A będzie wyjątkowa..."

Pozostaje nam życzyć sobie, żeby tak faktycznie było. Niech I A zatrzyma ten wyjazdowy nastrój jak najdlużej. Zachęcamy pozostałe klasy do zorganizowania niezapomnianych wyjazdów integracyjnych.
Agata MARZEC