staszic.png

Przedszkolaki poznały Zamenhofa w "Ekonomiku"

Dwie grupy podopiecznych Przedszkola Miejskiego nr 23 "Promyczek" zapowiedziały się z wizytą w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych przy ul. Partyzantów 24, gdzie przez dwa tygodnie można było oglądać okolicznościową wystawę poświęconą twórcy języka esperanto - Ludwikowi Zamenhofowi. Gospodarze słupskiego "Ekonomika" z radością przyjęli młodych poszukiwaczy tajemnic esperanta w swoich murach, a opiekun wystawy - pani Agata Marzec - zadbała o to, by dzieci nie tylko obejrzały eksponaty, ale także dowiedziały się więcej na temat historii języka oraz życia jego twórcy. Przedszkolaki zainteresowały się zwłaszcza okładkami książek dla dzieci i młodzieży, zawierającymi ciekawe tytuły w języku esperanto oraz niezwykłe grafiki. Zadawały mnóstwo pytań dotyczących "tych dziwnych znaczków" i "pana w okularach".
Unikatowe materiały prezentowane podczas trwania wystawy udostępnił pan Edward Kozyra z Polskiego Stowarzyszenia Europa - Demokracja - Esperanto, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc w odpowiednim ich sklasyfikowaniu oraz opisaniu.
Warto dodać, że zanim "małe promyczki" zawitały do ZSEiT, odbyły spacer aleją prowadzącą do miejsca, w którym znajduje się pamiątkowy obelisk z tabliczką upamiętniającą Ludwika Zamenhofa.
Agata MARZEC 

Kontakt

1
Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku ul. Partyzantów 24, 76-200 Słupsk
2
Tel/fax: (59) 842−47−65
3
e-mail: sekretariat@ekonomik.slupsk.pl
4
Dyrektor szkoły mgr Renata Draszanowska

Odwiedź nas na FB

Gdzie jesteśmy

Created by Maurycy Miedziewski
Copyright © 2017 ZSEiT w Słupsku