staszic.png

To już 71 lat!

Piątkowe przedpołudnie upłynęło w "Ekonomiku" pod znakiem świętowania 71. urodzin szkoły, która należy do najstarszych szkół w mieście i stworzyła bogatą tradycję. Jej zarys mogli poznać najmłodsi uczniowie piszący najnowszą kartę historii ZSEiT. Podczas lekcji wychowawczych odwiedzili ich goście w postaci byłych nauczycieli i dyrektorów szkoły (pani Barbara Ossowska, Anna Rzepecka, Krystyna Jureko oraz pan Mirosław Kondrat), podzieli się oni swoimi barwnymi i zabawnymi wspomnieniami.

 Sentymentalnie nastrojona młodzież przeniosła się do auli, gdzie pani Agata Marzec zainaugurowała świętowanie urodzin i wygłosiła pierwszy toast. Przypomniała, że patron szkoły - Stanisław Staszic - żył właśnie 71 lat! Następnie zaprezentowała "memy i limeryki Staszicem pisane", które wywołały salwę śmiechu publiczności. Okazało się, że kreatywność młodzieży nie zna granic, a najlepszym "materiałem" do interpretacji jest pan dyrektor Stanisław Majkowski. Pani dyrektor Renata Draszanowska podziękowała uczniom za to, że dzięki nim ZSEiT należy do grona "złotych szkół" w kraju. Doceniła ich zaangażowanie w naukę oraz pozalekcyjną działalność, co potwierdziły dyplomy oraz stypendia za wyniki w nauce oraz sportowe. Po wspólnym odśpiewaniu "100 lat" klasy pierwsze zmierzyły się w turnieju wiedzy o "Ekonomiku", w którym bezkonkurencyjna okazała się I B!
Z okazji tego wyjątkowego święta raz jeszcze życzymy całej społeczności "Ekonomika" wielu sukcesów naukowych, niegasnącego zapału w pokonywaniu codziennych wyzwań oraz pielęgnowania poczucia wspólnoty, które przez wszystkie lata stanowiło największą siłę szkoły! Organizatorom, a w szczególności pani Renacie Cierniak, dziękujemy za przygotowanie tak wielu niespodzianek i atrakcji. Dzięki nim długo będziemy pamiętać dzień 71. urodzin ZSEiT.
Agata Marzec 

Kontakt

1
Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku ul. Partyzantów 24, 76-200 Słupsk
2
Tel/fax: (59) 842−47−65
3
e-mail: sekretariat@ekonomik.slupsk.pl
4
Dyrektor szkoły mgr Renata Draszanowska

Odwiedź nas na FB

Gdzie jesteśmy

Created by Maurycy Miedziewski
Copyright © 2017 ZSEiT w Słupsku